10 največjih trenutkov svetovnega pokala v ragbiju vseh časov - Spletni dnevnik Men Life

Ko se 20 držav pripravlja na fascinantno svetovno prvenstvo v ragbiju na Japonskem, se spominjamo največjih trenutkov iz prejšnjih osmih izdaj turnirja.

Blanco ukrade pol (1987)

Sogostitelja Avstralija sta si uvrstila prevladujočo pot do zadnje četverice prvega svetovnega prvenstva v ragbiju in se kot vroči favorit odpravila v polfinalni del Concord Oval proti Franciji. Toda ekipe so odigrale triler z dvojico in udarcem, pri čemer sta Michael Lynagh in Didier Camberabero zamenjala enajstmetrovki, ko se je drugi polčas zaključil. Semafor je bil zaklenjen pri 24-ih, čas pa se je skoraj iztekel, ko je Francija za več let izvedla 75-metrski protinapad, končal pa je z elektrifikacijo zadnjega branilca Sergeja Blanca, ki je skočil v kot za zmagovalca tekme.

Okrašeni mandat Alana Jonesa kot trenerja Wallabies se je pet dni kasneje končal s podobno hudo izgubo, ko je Wales (ki je v drugem polfinalu padel z 49-6 na Novo Zelandijo) z zmago 22-21 v končnici tretjega mesta uvrstil z stranska pretvorba v zadnji minuti. All Blacks so v finalu, ki ga je gostil Auckland, premagali Francijo z 29:9 in postali prvi uradni svetovni prvaki v ragbiju.

Vsi črnci se vračajo nazaj (2015)

Ostra tekmeca Nova Zelandija in Avstralija sta se srečala v treh polfinalih svetovnega pokala v ragbiju, ki so vodili na turnir leta 2015, vendar nikoli v finalu. Sanjsko ujemanje se je z zamudo uresničilo, potem ko so sosednje države prešle vrv po nenadni smrti-pri čemer so Wallabies škripali mimo Škotske 35-34 v četrtletjih, All Blacks pa v Južni Afriki 20-18 v polfinalu-do odločitve Twickenhama .

Napeti prvi polčas je bil videti pripravljen za zaključek poskusov, vendar so se branilci na tekmi ugnali s poskusoma Nehe Milner-Skudder in Ma'a Nonu na obe strani odmora. Wallabies so se močno zbrali, vendar so primanjkljaj zmanjšali na štiri, ko sta zadela David Pocock in Tevita Kuridrani. Nova Zelandija je postala prva država, ki je zmagala na zaporednih svetovnih pokalih, vendar je zmagala s 34: 17, ko je klopno orožje Beauden Barrett odteklo, da je končal 80-metrski poskus.

Osupljivi pol leta '99 (1999)

Dva polfinala leta 1999 sta razkrila dramo turnirja in si takoj prislužila mesto v folklori svetovnega pokala v ragbiju. Avstralija je Južnoafriško republiko premagala s 27-21 v srečanju brez poskusov v Twickenhamu, ki je trajalo podaljševanje. Mercurial Stephen Larkham je v podaljšku prekinil s zdaj ikoničnim 48-metrskim zadetkom.

Zapeljiv trans-Tasmanski finale se je obetal, ko je Nova Zelandija naslednji dan vodila Francijo 24: 10. Toda All Blacks niso imeli odgovora, ko je slavni nepredvidljivost in vzdušje "Les Bleus" po premoru pretiraval. Par padlih golov Christopheja Lamaisona je Franciji spremenil zagon, AB-ji, ki so bili pretrgani z granatami, pa so se podrli, ko so se na tri čudaške poskuse nakopičili spodrsljaji, kar štiri milijone kivijev je pustilo neverjetno neverje.

Wallabies so osvojili drugo krono svetovnega pokala z odločno zmago nad 352 nad enigmatičnimi Francozi.

"Še štiri leta" (2003)

Wallabies so v polfinalu 2003 izničili veliko zmago All Blacks in tako postali prvi branilci naslova, ki so prišli do naslednjega finala svetovnega pokala. Avstralski center Stirling Mortlock je v deveti minuti postavil ton z 80-metrskim poskusom prestrezanja podaje Carlosa Spencerja, medtem ko je Elton Flatley v prepričljivi zmagi s 22: 10 nad skoraj neopazljivimi favoriti dvignil 17 točk. Rezultat je bil zapečaten, Wallabies halfback George Gregan je slavno lajal "še štiri leta" na svoje premagane nasprotnike v fazi umiranja.

Manu Samoa Stand Up na svetovnem odru (1991)

Potem ko se zahodna Samoa ni uspela uvrstiti na ustanovni turnir, je na svetovnem prvenstvu leta 1991 povsod osvojila srca ljubiteljev ragbija. Novozelandski deželni igralci To'o Vaega, Frank Bunce, Stephen Bachop, Pat Lam in Brian Lima so bili vidni, saj je otoška država šokirala Wales s 16: 13 v Cardiff Arms Parku, pri čemer so imeli morebitne prvake v Avstraliji brez poskusa v stoični izgubi 9: 3 in dosegel zgodovinsko četrtfinalno uvrstitev s 35: 12 premagal Argentino. V četrtletju so prepričljivo izgubili s Škotsko, vendar je bilo dragoceno mesto Zahodne Samoe v pripovedi o svetovnem pokalu v ragbiju že utrjeno.

Lynagh rešuje Wallabies v Dublinu (1991)

Preden so leta 1991 prišli do evforičnega zmagovalca svetovnega pokala, so morali Wallabies v Dublinu izvesti četrtfinalno dejanje pobega proti Irski. Bleščeči dvojček David Campese je Avstralijo obvladal, toda množica Landsdowne Road se je razbesnela, potem ko je flanker Gordon Hamilton končal dolgoročni poskus, da bi gostitelje postavil v ospredje.

Ko so gledali navzdol s primanjkljajem treh točk in sramotno predčasno izstopili iz pokala, so Wallabies pobegnili iz zapora z zadnjim zadihanim poskusom preleteti polovico Michaela Lynagha.

Avstralija je novi svetovni red potrdila s polfinalnim trijumfom, ki sta ga navdihnila Campese in Tim Horan, 16-6 nad ostarelimi All Blacks in napeto zmago nad Anglijo 12-6 v finalu Twickenhama.

Lomu Steamrolls Pot do nesmrtnosti (1995)

Nekaj ​​športnikov je na svetovnem pokalu katere koli kodekse ujelo domišljijo, kot je to storil krilati mojster All Blacks Jonah Lomu leta 1995. Komaj 20 let je bil Lomu med zadetkom Nove Zelandije do finala skoraj neustavljiv in teroriziral vsakega od štirih narodov britanskih otokov.

The državni udar -in verjetno najbolj predvajani posnetek v zgodovini RWC-je bil Lomujev štirikratni poizkus v polfinalnem rušenju Anglije, natančneje njegovo poteptanje nasprotniku vratarja Mikea Catta, ki je spodbudilo nepozaben orgazem Keitha Quinna v zraku.

Sposobnost Južne Afrike, da zapre Lomu, je bila ključnega pomena za njihovo 15-12 podaljševanje vseh črnih (ki jih je oviral izbruh zastrupitve s hrano, ki je preplavila moštvo) v dramatičnem finalu brez poskusov v Johannesburgu.

Vsi črnci premagajo francoski odpor (2011)

Otvoritveni prvaki, ki jih Nova Zelandija ni zmogla dodati svojega svetovnega pokala - kljub temu, da je v vsaki sezoni vedno najboljša ekipa na planetu - so postali predmet nacionalne sramote. Vendar se je zdelo, da bo hoodoo odločno končal, ko so All Blacks v polfinalu udarili Wallabies 20-6.

Gostitelji so se v finalu Eden Parka uvrstili proti Franciji, moštvu, ki so ga med igro na bazenu že premagali s 37: 17. Toda odločilec je bil epski, izčrpavajoč obračun, ki je prikrajšal živce privržencem Kivija do skrčenih malih nubov. Po zadetku enajstmetrovk iz mednarodnega zavračanja Stevena 'Beaverja' Donalda, ki se je slavno spomnil sredi turnirja po poškodbah, ki so se uvrstile na 10. mesto All Blacks, se je Nova Zelandija v zadnjih 33 minutah nepozabnega dvoboja oklepala vodstva 8-7 .

Japonska omamila Springboksa v filmu vrednem vznemirjenja (2015)

Japonska se je s svojim zmagom proti večletnim težkim težnikom v Južni Afriki vpisala v zgodovino največjih mednarodnih pretresov vseh časov. Cherry Blossoms še nikoli niso premagali države prvega reda in zdelo se je, da bodo v Brightonu ubrali neverjeten remi, ko je sodnik s časom dobil enajstmetrovko v priročnem položaju.

Presenetljivo je, da se je Japonska odločila za še en spopad in udarila po južnoafriški preizkusni liniji. Ker je ura merila le 84 minut, so spodrsljaji žogico prevrnili z ene strani na drugo, preden je Karne Hesketh zletel mimo vrat. Heroji Eddieja Jonesa se niso uspeli uvrstiti v četrtfinale, a nesporni trenutek svetovnega prvenstva 2015 je pripadel Japonski.

Boilover je sprožil nedavno objavljeni filmBrighton Mircale, v kateri Temuera 'Jake the Muss' Morrison igra v vlogi Jonesa.

Wilkinson's Golden Boot Seals England Triumph

O tem, kateri je najboljši finale svetovnega pokala v ragbiju, je malo polemik.

Branilci prvakov Avstralije so si pri odločitvi leta 2003 z zmago All All Blacks zagotovili presenetljivo mesto, Anglija pa je z metronomskim sijajem udarca Johnnyja Wilkinsona in platformo, ki jo je postavila modrica, postavila njihov udarec v zgodovino.

Lote Tuiqiri je v uvodnem poskusu prečkal šele v šesti minuti, toda kolega iz lige v ragbiju Jason Robinson se je za Anglijo odzval tik pred polčasom. Edini zadetki v drugem polčasu so bili trije enajstmetrovki Wallabiesa, št.

Flatley in Wilkinson sta v podaljških zamenjala enajstmetrovki, preden je slednji padel na 100th minuto prvič zagotovil nagrado William Webb Ellis za Poms (iztočnica množičnih vitezov, MBE in OBE).